İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 21:16
 
SAĞLIK Haberi

Donör Arayışı Sürüyor: İlik Nakli Bekleyen 3,5 Yaşındaki Öykü Arin Yazıcı İçin Yurt Dışında da Kampanya Başlatıldı.

İzmir'de lösemi teşhisi konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için tüm Türkiye'de ilik nakli kampanyası başlatılmıştı. Sanatçıların da destek verdiği ilik nakli kampanyası yurt dışına da taşındı. Minik Öykü için Kanada, ABD, Fransa ve Almanya'da Kızılhaç ve gönüllü kuruluşlar tarafından kampanya başlatıldı.

Öykü'nün hastalığı hakkında bilgi veren anne Eylem Yazıcı, kızının milyonda bir görülen bir hastalığa karşı mücadele ettiğini, uygun donör arayışlarının umutla devam ettiğini belirtti.

"Önümüzde 2,5 ay gibi bir zaman var" diyen Yazıcı, yüzde 100 uyumlu donör bulunmazsa yüzde 50 uyumu bulunan kendisi veya eşinden nakil yapılacağını, bunun da yüksek riskinin bulunduğunu söyledi.

İstanbul ve İzmir'de başlatılan kampanyanın oldukça iyi gittiğini söyleyen Anne Yazıcı, kampanyayı ellerinden geldiğince büyütmek istediklerini bu sayede sadece kendi çocuklarına değil bir çok çocuğa ve aileye umut olunacağını söyledi. Yazıcı yürütülen ilik kampanyası hakkında şu bilgiler paylaştı:

"Kampanyamız sadece yurt içinde değil, yurt dışında da devam ediyor. Kanada, ABD, Fransa ve Almanya'da da Kızılhaç ve gönüllü kuruluşların desteğiyle bağış kampanyası başlattık. Yurt dışında yaşayan gönüllülerden de bu merkezlere ulaşarak kampanyamıza destek olmalarını istiyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı