Haber Detayı
04 Nisan 2019 - Perşembe 18:28
 
1. 1. Isparta Psikiyatri Zirvesi -bölgesel katılımla gerçekleştirildi
- Haberi
1.	1. Isparta Psikiyatri Zirvesi  -bölgesel katılımla gerçekleştirildi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ile Erişkin Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öncülüğünde gerçekleşen 1. Isparta Psikiyatri Zirvesi, bölgedeki psikiyatri alanında çalışan uzmanların ve özel eğitim kurumlarında çalışan eğitmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

1. Isparta Psikiyatri Zirvesi programında SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Evrim Aktepe, ‘Asperger Sendromu’,  hakkında katılımcıları bilgilendirirdi. Sonrasında ise, SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğretim Üyesi Ümit Işık, ‘Otizmin Farkındalığı’ isimli sunumunu gerçekleştirdi.

Programda SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Erişkin Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. İnci Meltem Atay’ın ‘Yetişkin Otizmi’ sunumu ile tamamlandı.

SDÜ çocuk ve erişkin psikiyatri anabilim dalları hocalarının ve asistanlarının yanı sıra, Isparta Şehir Hastanesi, Burdur Devlet Hastanesi ve Bucak Devlet Hastanesi’nden de psikiyatri alanında çalışan uzmanların katıldığı zirve, akşam programı ile son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1. 1., Isparta, Psikiyatri, Zirvesi, , -bölgesel, katılımla, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı