Haber Detayı
04 Nisan 2019 - Perşembe 17:07
 
Başdeğirmen Görevine Başladı
Başdeğirmen Görevine Başladı
SİYASET Haberi
Başdeğirmen Görevine Başladı

 

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti’den Isparta Belediye Başkanlığı görevine seçilen Şükrü Başdeğirmen Isparta Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakime Gülnişah Çokdinç’in elinden alarak görevine başladı.

Saat 14.00’de Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen törene AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, partililer ve binlerce vatandaş katıldı.

İzdiham nedeniyle tören bir süre başlayamadı. Sükunetin sağlanmasının ardından Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı kürsüye gelerek, 90 günlük seçim maratonunun sonunda yapılan demokratik seçimler sonucu kazanan adaylara mazbatalarını vermek üzere toplanıldığını belirterek, başarılar diledi. İlk olarak Isparta Belediye Başkanlığı’na seçilen Şükrü Başdeğirmen mazbatasını aldı. Ardından ilçe belediye başkanları ile belde belediye başkanlarının mazbataları verildi.

Törende konuşan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, seçim süresince kendisini yalnız bırakmayan tüm herkese teşekkür ederek; “Bugünde bizleri yalnız bırakmadınız, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kutsal bir göreve başlıyoruz. Ispartamızı 1 adım öteye götürebilirsek ne mutlu bize. Hiç kimseyi ötekileştirmeden tüm Isparta’ya hizmet edeceğiz. Allah utandırmasın” sözlerine yer verdi.

Halk Eğitim Merkezi’ndeki törenin ardından 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunmak üzere beraberindeki binlerce vatandaşla yaya olarak alana geçen Başdeğirmen çelenk sundu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Belediyeye kadar yağan yağmur altında yürüyen Isparta’nın yeni belediye başkanına yol boyunca vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu. Belediye binasına yaklaşıldığı sırada kalabalık hep bir ağızdan tekbir getirdi. Mehteran takımı tarafından karşılanan Başkan Başdeğirmen, burada kendisini bekleyen kalabalığa teşekkür konuşması yaparak güçlükle binanın 3. Katında bulunan makam odasına ulaşabildi.

BAŞKAN GÜNAYDIN İLE SAMİMİ GÖRÜNTÜ

Kendisini makamda MHP İl Başkanı Nail Bayram ve belediye meclis üyeleri ile bekleyen eski Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, yerinden kalkarak selefini kucaklayarak karşıladı. Birbirlerine çiçek buketi ve hediyeler takdim eden 2 başkan oldukça samimi bir tablo çizdi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bugüne kadar verdiği güzel hizmetlerden ötürü Başkan Yusuf Ziya Günaydın’a teşekkür ederek, “Başkanımla bir dönem belediye meclisi üyesi olarak çalışma şerefine eriştim. Muhalefette olmama rağmen oldukça uyumlu bir çalışma sergiledik. Kendisinin bıraktığı yerden hizmete devam edeceğiz. Ben kendisine en kalbi duygularımla tekrar teşekkür ederken ailesi ile birlikte mutlu bir hayat temenni ediyorum” dedi.

PROJELERİN DEVAM ETMESİ EN BÜYÜK ARZUM

10 yıldır Isparta’da Belediye Başkanlığı görevini yürüten ve 31 Mart seçimlerinde 10 bine yakın oy farkı ile bu görevi Şükrü Başdeğirmen’e bırakan Günaydın ise, ‘Isparta’ya hizmet etmek için gece gündüz durmadan çalıştık. Bazı projelerimizi tamamlarken bazıları yarıda kaldı. En büyük temennim bu projelerin tamamlanarak Isparta’ya kazandırılmasıdır’ diye konuştu.

AŞAĞIYA KADAR UĞURLADI

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen eski başkanı makam odasından binanın çıkış kapısına kadar eşlik etti ve aşağıda kendisini uğurladı.

DUAYI MİLLETVEKİLİ OKUDU

Makam koltuğuna dua edilmeden oturmayan Başkan Şükrü Başdeğirmen bir süre dua edecek imamı bekledi ancak izdiham nedeni ile imam ulaşamayınca duayı AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz yaptı. Başdeğirmen daha sonra besmele çekerek makam koltuğuna oturdu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başdeğirmen, Görevine, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı