Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 14:38
 
Dask’ta Son Sıradayız
Dask’ta Son Sıradayız
- Haberi
Dask’ta Son Sıradayız

AFAD İl Müdürlüğü Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor yarışması için kolları sıvadı. Deprem Sigortası bakımından iller sıralamasında son sırada yer alan Isparta’nın üst sıralara tırmanması için gayret sarf edeceklerini belirten AFAD İl Müdürü Ethem Kılıçarslan, basın toplantısı düzenledi.

AFAD’ın afetten sonra değil afet öncesinde zararların en aza indirgenmesi konusunda çalışmalar yaptığına değinen Kılıçarslan, ‘İlimiz deprem risk bölgesinde yer almaktadır. Ne var ki deprem sigortası bakımından son sırada yer almaktadır. Konutların ancak yüzde 30’unun deprem sigortası olduğunu ifade etmeliyim. 2011 yılından bu yana Bakanlığımız tarafından DASK’ın öneminin anlaşılması için Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor başlığı altında yarışma düzenlenmektedir. Bu yıl yarışmada birinci olmayı hedefledik. Vatandaşımızı da bu konuda bilinçlendirmek amacıyla 10 kişilik bir uzman ekiple çalışmalarımızı başlattık’ sözlerine yer verdi.

2018 yılında anaokulu öğrencileri de dahil olmak üzere 64 bin kişiye DASK konusunda eğitim verildiğini vurgulayan AFAD İl Müdürü Ethem Kılıçarslan, 15 Mart ile 15 Kasım tarihleri arasında çeşitli etkinlikler düzenleneceğini haber verdi.

Toplantıda basın mensuplarına DASK konusunda görsel sunum yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dask’ta, Son, Sıradayız,
Yorumlar
Haber Yazılımı